מבט גלובלי על תחזית המטבעות - פריקו

מבט גלובלי על תחזית המטבעות

מבט גלובלי על תחזית המטבעות

ההודעה על השלמת שלב א' של הסכם הסחר ארה"ב – סין והחתימה המתוכננת ל-  15.1.2020 לצד תוצאות הבחירות באנגליה המעניקות לראש הממשלה ג'ונסון את הרוב הדרוש לאישרור הפרישה מהאיחוד האירופי כבר בסוף החודש, תרמו להתייצבות בשווקים. חיסולו של סולימני, עימותים וחשש לגלישה למערכה רחבה כלל זירתית תרמו לחשש ואי הוודאות באשר לצפוי והשפעת הסכסוך על שוק האנרגיה ושוקי ההון. אי וודאות אשר תרמה לנסיקה מהירה במחיר הדלקים, חומרי הגלם ולירידות בשוקי המניות. כפתגם "the wave is your friend" האומר כי "הגל בלתי צפוי הוא חברך הטוב", גרר סוחרים זריזים ל"נצל" את גל העלייה, הסוחרים ניצלו את העליות ומכרו דולרים ברמות שמעל לרף ה 3.48 ₪ לדולר.  ירידת רף הרגישות והחשש מאירוע אשר יפגע בכוחות ארה"ב ויוביל לתגובה חריפה ממשיך לתמוך בפוטנציאל התנודתיות.

בארה"ב דווח כי לא ינקטו צעדים צבאים כנגד אירן אך מנגד הכריז הנשיא טראמפ על החרפת הסנקציות על אירן, מהלכים אשר תורמים לחשש בשוק האנרגיה ולעליה במחיר הדלקים. העלייה במחיר הדלקים הזניקה את שער הרובל הרוסי (שהינה כידוע יצואנית דלקים גדולה).

באירופה – תמונה מקרו כלכלית מעודדת

נתוני הייצור התעשייתי לחודש נוב' שפורסמו היום בגרמניה, המורים על עליה של 1.1% לעומת ציפייה לירידה של 1% הינם סמן חיובי, נתונים חיובים בהמשך לנתוני המכירות הקמעונאיות לחודש נוב' אשר עלו ב 2.1% לעומת ציפייה לירידה של 1.3%. נתון חיובי פורסם גם בשוויץ, לפיו גם נתוני המכירות הקמעונאיות בשוויץ היו בחודש נוב' טובים מהצפוי כאשר הורו כי לא חל שינוי, בעוד בשווקים ציפו לירידה של 0.4%. התאוששות מדד רכש המנהלים בגרמניה בחודש דצמ' כאשר המדד המשקלל עלה לרמה של 50.2 נק' לעומת 49.4 נקודות בחודש נוב'. מדד רכש המנהלים בסקטור השרותים ממשיך להתאושש ובאירופה דווח האיחוד כי המדד עלה בחודש דצמבר לרמה של 52.8 נק' מרמת ה 51.9 בחודש נוב' בנוסף עלה בדצמבר מדד רכש המנהלים המשוקלל באיחוד האירופי לרמה של 50.9 מרמת ה 50.6 נק'. גם באנגליה דווח על התאוששות כאשר מדד רכש המנהלים בתחום השרותים עלה בחודש דצמבר לרמה של 50 נק' לעומת 49 בחודש נוב' ובשעה שהציפיות היו כי המדד יעמוד בדצמבר על 49.1 נק' בלבד. נציין כי מדד מעל לרמת ה 50 נק' מסמן על התרחבות בפעילות הכלכלית. תמונה מקרו כלכלית התומכת בציפייה כי שנת 2020 עשויה לסמן את ההתאוששות באירופה. אמש חודשו שיחות אנגליה והאיחוד באשר ליציאה הצפויה של אנגליה מהאיחוד. הצדדים מצהירים כי תקופת המעבר צפויה להיות ארוכה משנה אחת וכי קיים פוטנציאל להסדרה בה לא יהא מס באופן הדדי בין הצדדים אולם הדבר כרוך בהסכמות בסוגיות הליבה אשר גררו להחלטה האנגלית לצאת מהאיחוד. האיחוד האירופי הינו השוק המערבי הגדול ביותר ולצדדים עניין להסדרה בסוגיות זירת הפיננסיים בדגש על בנקאות, ביטוח וגיוס הון, לאנגליה, יתרון רב וניסיון לאורך שנים רבות וכעת הצדדים מבקשים להסדיר את השלבים בתהליך העזיבה אשר הממשל באנגליה מבקש לבצע כבר בסוף החודש (31 בינואר 2020).

זירה מקומית

הצעי מט"ח מצד יצואנים גדולים בולמים פיחות חריג בשקל. דוחות בנק ישראל על פעילותו בחודש דצמבר מאשרים כי הבנק רכש כ- 2.3 מיליארד דולר, בכך נבלם ייסוף השקל והצלילה החדה בשער הנומינלי האפקטיבי.  אי הוודאות ממשיכה לתמוך בתנודות ובניצול מצבי קיצון שכן להערכתנו נתוני המקרו כלכלה הטובים של המשק הישראלי, השקעות נרחבות של גורמי חוץ בישראל, הצטרפות מאגר ליוויתן לשוק יצוא הגז מישראל ותמורות במט"ח הצפויות מצטרפות ויוצרות עודפי היצע הגוררים להתחזקות השקל.

 להערכתנו, חולשת השער הנומינלי האפקטיבי השוכן כעת בקרבת רמת ה 73.8 ₪ לסל, אל עבר הרמה של 73 נקודות ! תאותת על התערבות בנק ישראל במסחר. תשומת הלב מופנת לתנודות השערים באירו ובמטבעות המרכזיים המרכיבים את סל המטבעות (ליש"ט, יפן, סין וכו').

 אין שינוי בהערכתנו, כי במבט לטווח הארוך, המגמה השלטת תומכת בייסוף השקל, נדגיש את החשיבות הרבה הטמונה בגידור חשיפות מטבע, נשמח לסייע ולהרחיב באשר לאלטרנטיבות במיוחד על רקע פוטנציאל הטמון בהתרחבות היצע המט"ח לצד השינוי פער הריביות.

דולר שקל

גרף השער הנומינלי האפקטיבי (אדום) לצד גרף שער הדולר/₪ (שחור)

גרף שקל/דולר

גרף תחזית שקל/דולר

דולר אירו

גרף אירו/דולר

גרף תחזית אירו/דולר

דולר ליש"ט

גרף ליש"ט/דולר

גרף תחזית ליש"ט/דולר

יאן יפני/דולר

גרף יאן יפני/דולר

גרף תחזית יאן יפני/דולר

פרטים והסברים באשר לבחינת החשיפות השונות וכן באשר לאסטרטגיות הניתנות לביצוע על מנת לגדר חשיפות אלו ניתן לקבל בדסק אנליסטים בפריקו בדבר פרטים נוספים באמור לעייל ניתן לפנות למשרדינו בטלפון : 6167070– 03
סקירות שוק ומידע נוסף בנושא מכשירים פיננסיים ניתן למצוא באתר פריקו    https://www.prico.co.il
אין במסמך זה משום הצעה ו/או יעוץ ו/או המלצה כל שהיא לביצוע ו/או אי ביצוע עסקה כל שהיא.
למתעניינים, יש לפנות לדסק אנליסטים לקבלת מידע ופרטים נוספים.
ט. ל. ח.
המידע דלעיל מיועד לעיונו ולשימושו הבלעדי של המנוי אין למוסרו לאחר ו/או להעתיקו בכל דרך שהיא.
כל הזכויות שמורות ©
P.O. BOX 6400 TEL-AVIV 61063 ISRAEL  
   TEL:972-3-616-7070 FAX:972-3-616-7060  
E-MAIL:INFO @ PRICO. COM
 
 

הצטרפו לניוזלטר לקבלת עדכונים

מוגש ע"י Investing.com

סקירת מחירי מתכות 16.06.2022

לסקירה לחץ כאן בPDF   טבלת מחירי מתכות *המחירים במונחי דולר לטון טבלת מלאים שערי דלקים ומטבעות נבחרים   הודעת הבנק המרכזי על העלאת ריבית

קרא עוד

סקירת מחירי מתכות 09.06.2022

לסקירה לחץ כאן בPDF   טבלת מחירי מתכות *המחירים במונחי דולר לטון טבלת מלאים שערי דלקים ומטבעות נבחרים   שבוע המסחר במדדים המובילים בארה"ב ממשיך

קרא עוד

סקירת מחירי מתכות 02.06.2022

לסקירה לחץ כאן בPDF   טבלת מחירי מתכות *המחירים במונחי דולר לטון טבלת מלאים שערי דלקים ומטבעות נבחרים   שבוע המסחר במדדים המובילים בארה"ב ממשיך

קרא עוד
דילוג לתוכן