סקירה יומית 29.07.2019 - פריקו

סקירה יומית 29.07.2019

ריבית הדולר, משמעות אפשרית להשפעת הירידה בריבית הקרנות הפדראליים

התרחבות הפעילות הכלכלית בארה"ב הבאה לידי ביטוי בשיעור האבטלה הנמוך בביקוש לעובדים ועוד הינם סמנים חיובים לכלכלה אולם נתונים מאכזבים כרכש מנהלי הרכש בחברות והשפעת מלחמת הסחר של ארה"ב – סין תורמים למשנה זהירות וברצון לעודד פעילות כלכלית.

על רקע הציפייה כי במסגרת ישיבת ועדת השוק הפתוח (FOMC) שע"י הבנק המרכזי (FED) השבוע ביום ד' 31.7.2019 תודיעה הוועדה על הפחתה של לפחות 0.25%, כגישת סיטיבנק ו-ג'.פ.מורגן-ציס הצופים הורדה בריבית הקרנות הפדראליים בחודש יולי ב- 0.25% בלבד, בעוד בנקים אחרים כמורגן סטנלי ו- UBS צופים הפחתת ריבית כבר השבוע בכ- 0.5%, מורים על פוטנציאל להתעוררות בפעילות בשוק ההון בדגש על שוק המניות.

גרף ריבית הקרנות הפדראליים


 ניתוח השפעת השינוי בריבית הדולר בתקופה של התרחבות בפעילות הכלכלית מורה כי הדבר תמך בעליה מרשימה במדדי המניות. ניתוח של חברת פאנדסטרט מצא כי מאז 1971 בכל פעם שהריבית הופחתה בתקופת התרחבות, שוק המניות עלה במדידה של 3,6,9 חודשים או שנה. בחינה מלמדת כי בשנה רגילה עולה מדד ה- s&p500 בממוצע בכ- 8.5% ואילו בשנה העוקבת להפחתת ריבית כתוצאה מהתרחבות בפעילות הכלכלית עולה מדד מניות זה בשיעור ממוצע של 16.5%.

s&p 500 index returns months from cut,since 1971


בנוסף, בחינה של תשואת מדד ה-s&p500 בתקופה של נסיקה לרמות שיא מורה על תשואה עודפת. מבחן התשואה בתקופה העוקבת להפחתת ריבית לאחר הנסיקה לרמות שיא, מורה כי הבנק המרכזי הפחית מאז 1980 את הריבית בקרבת רמת שיא בכ- 17 פעמים, ובשנה העוקבת להפחתת הריבית נרשמה תשואה ממוצעת של 15% בשנה.


תשואת מדד ה- 500 S&P בתקופה שלאחר הפחתת שער הקרנות הפדראלים המבוצעת בסמיכות לעליה לקרבת רמת שיא

אין לראות במידע המופיע באתר משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו – עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. קבוצת פריקו ו/או חברות קשורות ו/או בעלי עניין, ו/או עובדים ו/או נושאי משרה בכל אחד מאלו, עשויים להיות בעלי עניין בניירות הערך והנכסים הפיננסיים המוזכרים באתר.

פרטים והסברים באשר לבחינת החשיפות השונות וכן באשר לאסטרטגיות הניתנות לביצוע על מנת לגדר חשיפות אלו ניתן לקבל בדסק אנליסטים בפריקו. 

בדבר פרטים נוספים באמור לעייל ניתן לפנות למשרדינו בטלפון : 036167070
סקירות שוק ומידע נוסף בנושא מכשירים פיננסיים ניתן למצוא באתר פריקו http://www.prico.com
אין במסמך זה משום הצעה ו/או יעוץ ו/או המלצה כל שהיא לביצוע ו/או אי ביצוע עסקה כל שהיא
למתעניינים, יש לפנות לדסק אנליסטים לקבלת מידע ופרטים נוספים

ט.ל.ח.

המידע דלעיל מיועד לעיונו ולשמושו הבלעדי של המנוי אין למוסרו לאחר ו/או להעתיקו בכל דרך שהיא
כל הזכויות שמורות (c)

הצטרפו לניוזלטר לקבלת עדכונים

מוגש ע"י Investing.com

סקירת מחירי מתכות 16.05.2024

לסקירה לחץ כאן בPDF   טבלת מחירי מתכות *המחירים במונחי דולר לטון טבלת מלאים שערי דלקים ומטבעות נבחרים   במהלך השבוע החולף, המסחר בשווקים הפיננסיים

קרא עוד