סקירה יומית - פריקו

סקירה יומית

פעילות תחילת החודש לצד פעילות גידור לסוף השנה הצטרפו להצע מט"ח גדול משוק ההון. להערכתנו בטווח הקצר "הסכין נופלת" כך שיש להמתין בטרם יבוא תיקון פרו דולרי משמעותי. כל זמן שאנו מתחת לרמת 3.32 ש"ח לדולר לדולר פוטנציאל ירידה לעבר 3.25 ואף פחות. בשלב הנוכחי רק פעילות בנק ישראל והאוצר עשויה לבלום את הפגיעה ברווחיות היצוא.

גרף הדולר שקל מול שער החליפין נומינלי אפקטיבי

 

הדולר במבחן ה 3.25 הערכה כי בנק ישראל פועל למתן את הירידה. באנגליה דיווחים על הסכם פרישה מהאיחוד הצפוי ביומיים הקרובים גורר להתחזקות הליש"ט. להערכתנו הדולר עשוי להמשיך ולהחלש אל מול המטבעות המרכזיים כאשר האירו כצפוי פרץ את רמת ה 1.20 ובדרכו לעבר 1.25 דולר לאירו ויותר.

בטווח הקצר כל זמן שהדולר מתחת לרמת 3.32, הדולר ממשיך בהיחלשות.

 

גרף האירו/ דולר וגרף האירו שקל 

זהירות – הדולר נחלש בעולם ובישראל כאשר בנוסף מכירות מטבע זר בהיקף משמעותי בשוק המקומי גררו כצפוי, לייסוף החד בשער השקל אל מתחת לרמה של 3.27 ש"ח לדולר.  אולם לדעתנו השוק לא מתמחר את הסיכונים ! רף הרגישות ירד חדות, פעילות נקודתית עשויה לגרור לפיחות חד בשקל, ובפריצת רמת המפתח 3.32 שקל לדולר, מהלך אשר יוביל לתנועה אל מעל לרמת 3.35 שקל לדולר.

אין שינוי בהערכתנו לטווח הארוך בו השקל צפוי להתחזק לעבר רמות שפל חדשות עם פריצת רמת השפל של יולי 2008 (3.20).

בטווח הקצר, טרם מוצה פוטנציאל התחזקות השקל אולם להערכתנו הפוטנציאל מוגבל.

תשומת הלב תופנה לנתוני האבטלה והתעסוקה הצפויים להתפרסם מחר בארה"ב.

הציפייה להמשך התאוששות בארה"ב וירידת שיעור האבטלה לרמה של 6.8%. פירסום החלטת אופ"ק באשר להיקף הקיצוץ באספקת דלקים החל מחודש ינואר מרכז עניין רב ועשוי לאותת על המגמות הצפויות בשווקים לשנת 2021.

 

מבט "גרפי" התומך בתיקון פרו דולרי בעתיד הקרוב, פוטנציאל ייסוף השקל מוגבל

פוטנציאל מוגבל להמשך המגמה הפרו שקלית – החזקה.

הדילרים ישמחו לעמוד לרשותכם בבחינת החשיפה וגידור הסיכון
בדבר פרטים נוספים באמור לעיל ניתן לפנות ישירות לדסק אנליסטים בטלפון: 6167070- 03
מידע על המכשירים הנ"ל ניתן למצוא באתר פריקו (http://www.prico.co.il)

 

אין במסמך זה משום הצעה ו/או יעוץ ו/או המלצה כל שהיא לביצוע ו/או אי ביצוע עסקה כל שהיא. למתעניינים, יש לפנות לדסק אנליסטים לקבלת מידע ופרטים נוספים.

 

ט. ל. ח.

 

המידע דלעיל מיועד לעיונו ולשמושו הבלעדי של המנוי אין למוסרו לאחר ו/או להעתיקו בכל דרך שהיא.

הצטרפו לניוזלטר לקבלת עדכונים

מוגש ע"י Investing.com
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

פורום זירת המתכות

טבלת מחירים טבלת מלאים שערי דלקים ומטבעות נבחרים נתונים מעודדים באשר לאפקט החיסונים בקרב אוכלוסייה בוגרת והציפייה לחזרה לשגרה בשוק הרווי בנזילות והצופה את המשך

קרא עוד

פורום זירת המתכות

טבלת מחירים טבלת מלאים שערי דלקים ומטבעות נבחרים זמינות הון נדיבה בשווקים לצד שערי ריבית נמוכים מעודדים פעילות בשוקי ההון לצד יצירת בועות פיננסיות. לעליה

קרא עוד
דסק אנליסטים

אסטרטגיות גידור ליבואנים!

הדולר ממשיך להתחזק מול השקל מאז הודעת בנק ישראל על הגדלת רכישות המטח ונסחר ברמה של 3.3 שקל לדולר. המשך התפשטות הקורנה בעולם בעקבות הווריאנטים

קרא עוד
דילוג לתוכן