סקירת בוקר 02.04.2020 - פריקו

סקירת בוקר 02.04.2020

מבזק מט"ח 02.04.2020

הדולר נבלם בעקבות היצע מטבע מצד חברות ישראליות

הבוקר נפתח בפעילות ערה בזירת המטבע המקומית. רכישות מט"ח מצד פעילים מוסדיים ויבואנים אשר החלו לרכוש עם ירידת הדולר לעבר רמת ה 3.55 ₪ לדולר, הזניקו את הדולר אל עבר רמת ה 3.6370 ₪ לדולר. הבנקים ממשיכים לסחור עם רמת ריביות המשקפת את הביקוש הגבוה לדולר. ריבית הדולר במערכת הבנקאית לעסקאות לטווחים קצרים של עד חודש ימים, משקפת שער ריבית של כ 1.5% בדולר ומנגד ריבית של כ 0.6% לשקל. הדולר נבלם בעקבות היצע מטבע מצד חברות ישראליות שמהרו למכור מט"ח ולנצל את העליות.
בתחום 3.63-3.66 מוכרים רבים לדולר ומנגד בקרבת 3.58-3.61 לדולר ביקוש ער.

להערכתנו בטווח הבינוני הדולר עשוי להמשיך ולנוע בתחום שערים רחב כאשר בטווח הקצר החשש ממצוקת נזילות במערכת הבנקאית מוריד את רף הרגישות ועשוי לאפשר נסיקות נקודתיות בשער החליפין. אין שינוי בהערכתנו לטווח ארוך התומכת בשקל חזק.

הפעילות המטבעית הערה נתמכת גם בעובדה שמדובר בסוף/ תחילת חודש קלנדרי שהוא גם רבעון חדש, ואם לא די בכך הרי שאנו לפני ערב חג, כל אלו תורמים לפעילות הערה מצד חברות הנדרשות הן לתשלומי שכר ומיסים והן לפעילות הנדרשת כמקובל ערב היציאה ל"חופשה" אם אפשר לקרוא לימים של סגר ימי חופשה….

גרף תנועת הדולר היומי ובמבט לטווח בינוני:

 

בתפילה לבריאות איתנה וחזרה מהירה לשגרה הברוכה…

הצטרפו לניוזלטר לקבלת עדכונים

מוגש ע"י Investing.com
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

פריקו בדה מרקר 10.08.2020

בזמנים של שבר כלכלי חמור, ראוי כי קובעי המדיניות יפעילו את "התותחים הגדולים" במטרה לשמור על חוסנם של קטרי המשק – חברות הענק שסיפקו למדינה

קרא עוד
דילוג לתוכן